Víno, káva, čokoláda, čaj, rum, bum

 

Je to dětská říkanka nebo není. Byla. Jenže já si nemohu na tu původní ani za nic vzpomenout. Že by známka dospělosti? Proč ne?

Když je svět hezký, víno či čokoláda ho může ještě přizdobit. A když není, tím spíš. O kávince ani nemluvím. Na kávě jsem závislák.

Nedávno jsem někde četla, že není moc dobré pít kávu pro povzbuzení hned od rána, za provozu, jako to dělám já, ale k vychutnání, třeba odpoledne, v klídku a pohodě. Něco na tom jistě bude. Zaměřím se na to.

Ale zatím si ji ještě neodpustím. Když ona je tak dobrá. Na Plantážní kávě jí léta objednávám dva až dva a půl kilogramu měsíčně. Tam vám mají takový výběr!  Naštěstí mi ho usnadňují, mají každý měsíc slevy. No nekupte to, když je to tak levné. Jenže kromě toho, že je každý měsíc pár druhů kávy levnějších, neznamená to, že by byly horší. Prostě marketing, tak proč ho nevyužít. A protože jsem tak báječně ušetřila, obvykle si ke kávě v akci koupím ještě nějakou super, prostě nějakou tu dražší. Zkuste se na jejich eshop podívat, uvidíte, že si právě tuto kávu zamilujete. Naposledy jsem si vybrala Kuba Serrano Superior – báječná pohádková nasládlá káva, přesně takovou miluji. Navíc ve mně evokuje vzpomínky na tropickou dovolenou. Tam jsem vlastně jako mladá holka poprvé pila to malé, neuvěřitelně silné a sladké espreso, od té doby už nikde nebylo takové. To tou pravou kubánskou kávou. Teď ji má možnost ochutnat každý, tropy si ale musí jen představit.

Ovšem při pohledu na tyto fotografie je to docela těžké. Nenechte se ale odradit. Kubánská káva patří k těm nej.

cuba_2572311 cuba-cars_2651600 girl-in-front-of-her-house_2446065 tree-of-coffee-3_2932147 mulatta_2520657 frankenstein_232467

Komentáře